منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

چگونه لکه های جوهر از روی لباس پاک کنیم؟ (ویدئو)

پاک کردن لکه جوهر از لباس

گاهی ممکن است با دیدن لکه های جوهر روی لباس شما را از پاک کردنش ناامید کند. اما خوشبختانه روش های برای پاک کردن لکه جوهر از لباس و پارچه وجود دارد. در این مقاله به چند روش حذف لکه جوهر از لباس می پردازیم.

معرفی چند روش برای تمیز کردن لکه جوهر از لباس

روش اول: استفاده از محلول های الکلی برای رفع لکه جوهر از پارچه

برای بیشتر لکه های جوهر بهتر که از محلول های الکی استفاده کنید. معمولا جوهر های دائمی دارای روغن هستند. به همین خاطر می توان با استفاده از یک محلول الکی لکه جوهر را تمیز کرد. وسایل خانگی بسیاری وجود دارند مانند ضد عفونی کننده دست و پاک کننده لاک ناخون (استون) برای پاک کردن جوهر از لباس استفاده کنید. به هیچ وجه محلول را با آب رقیق نکنید، مستقیما روی لکه بریزید.

بیشتر بخوانید: چگونه می توان بوی کپک را از لباس از بین برد؟

روش دوم: استفاده از مواد شوینده مثل صابون، شامپو!

برای جوهر های نیمه دائمی و غیر دائمی (برپایه آب یا حلال در آب) می توانید از مواد شوینده، صابون و شامپو استفاده کنید. کافی 240 میلی لیتر آب گرم با چند قطره مواد شوینده ترکیب کنید و از آن برای رفع لکه جوهر استفاده کنید.

روش سوم: محلول سرکه و آب، یک محلول قوی برای پاک کردن لکه جوهر

برای رفع لکه های سخت می توانید از محلول سرکه و آب استفاده کنید. سرکه می تواند محلولی قویتری از سایر محلول های الکی باشد اما به خاطر داشته باشید که سرکه یک محلول اسیدی و بسیار خورنده است و در استفاده از آن با احتیاط برخورد کنید و مراقب باشید.( در شرایطی ممکن است به بافت لباس آسیب بزند!) هیچ وقت به تنهای از سرکه برای رفع لکه استفاده نکنید. حتما آن را با آب ترکیب کنید. (نسبت 1 به 1 به طور مثال یک فنجان سرکه با یک فنجان آب) یک کاسه درست کنید و پارچه ی کهنه ای برای تمیز کردن بردارید و در محلول بگذارید و پارچه خیس را روی قسمتی که لک شده بگذارید. از سرکه به طور مستقیم روی لباس استفاده نکنید! سرکه خاصیت اسیدی دارد و می تواند به بافت پارچه صدمه بزند. پس در استفاده از آن احتیاط کنید.

تذکر: از آب خیلی گرم استفاده نکنید زیرا هنگام چنگ زدن پارچه به شما آسیب می زند!

روش آخر استفاده از سفید کننده کلر

استفاده از سفید کننده کلر را آخرین راه حل در نظر بگیرید. اگر موفق نشدید که با روش های دیگه لباس را تمیز کنید. از محلول سفید کننده با آب استفاده کنید. بهتر که سفید کننده را با آب بیشتری حل کنید.

هشدار: به هیچ عنوان واکتیس و سفید کننده ها را با هیچ یک از مواد شوینده ترکیب نکنید! ترکیب این مواد ممکن است گاز های به شدت سمی را ایجاد کند و ممکن است در آینده مشکلات تنفسی ایجاد کند.

سفید کننده ها علاوه بر اینکه می توانند رنگ ها را از لباس پاک کنند. بلکه یک ماده شیمایی سختی است که می تواند به الیاف پارچه صدمه بزند. آسیب های که به واسطه سفید کننده ها ایجاد میشود، معمولا غیر قابل جبران است.

استفاده از سفید کننده های غیر کلر چندان هم برای پارچه مناسب نیستند. اگر می خواهید از این مواد استفاده کنید. ابتدا در قسمتی از پارچه که لک شده است امتحان کنید.

زمانی که تازه جوهر ریخته شده روی پارچه بهتر که هر چه زود تر با یک دستمال کاغذی روی آن بگذارید و پارچه را برگدانید تا بخشی از جوهر جذب کاغذ شود.

بهتر که پنبه ای را با محلول تمیز کننده مورد نظرتون مرطوب کنید!( فقط در حدی که پنبه مورد نظر خیس شود) و روی قسمت لکه جوهر نگه دارید. سعی کنید که با پنبه ای آغشته شده به محلول جوهر را پاک کنید.

منبع: wikihow

استایل خوب
روزی متولد شدم و روزی خواهم مرد. ان شاء الله در این مدت کارهای بزرگ و موثر انجام بدم که دنیا تغییر کند. و جای بهتر برای زندگی کردن شود. ان شاءالله همه‌ی ما فردی موثر و تاثیر گذار در طول تاریخ شویم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 6 =

طراحی سایت ایده پردازش