منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

چه نوع کفش ورزشی مناسب دویدن است؟(نکات و راهنمایی خرید)

کفش ورزشی مناسب دویدن

قبل از خرید کفش ورزشی باید ابتدا مشخص کنید که چه استفاده‌ای از آن خواهید داشت.
اول از همه باید به راحتی و سلامتی پاهایتان اهمیت بدهید و باید اطمینان پیدا کنید که کفش ورزشی که انتخاب کرده‌اید کاملاً اندازه‌ی پای شماست. به هر حال انتخاب کفش ورزشی مناسب دویدن رمز و رازهای کوچکی دارد.

نکات و راهنمایی خرید کفش ورزشی مناسب دویدن

به پاشنه کفش توجه کنید باید کاملاً نرم و اندازه پاشنه پای شما باشد. نه خیلی گشاد و نه خیلی تنگ باشد. هنگام خرید برای مطمئن شدن از اینکه پاشنه آن اندازه است. اول بند کفش را ببندید البته خیلی محکم و تنگ نکنید. شما باید بتوانید کمی پایتان را بلغزانید. باید به این نکته توجه کنید که هر گونه فشار و ناراحتی که در هنگام امتحان کردن کفش احساس می‌کنید در زمان دویدن شدیدتر خواهد شد.
چندان اهمیتی ندارد که به دنبال انتخاب یک کفش برای پیاده روی یا دویدن هستید. یا شاید هم یک کتانی روزمره، کفش باید نرم و راحت باشد.

هنگام خرید کفش ورزشی به پهنا آن توجه کنید

حتماً این نکته را در نظر بگیرید که پای شما کمی باید به طرفین بلغزد بدون اینکه رویه کفش از زیره آن عقب‌تر یا جلوتر کشیده شود. اگر می‌خواهید برای کودکتان خرید کنید. حرکت دادن پای کودکانتان بهترین راه برای فهمیدن اینکه پهنای کفش به درستی اندازه است. اما شما برای خودتان می‌توانید به انگشت کوچک پایتان دقت کنید و اگر کفش بسیار تنگ باشد حس فشردگی و جمع شدگی را احساس خواهید کرد.

طول یک کفش ورزشی مناسب دویدن

هنگام دویدن پاها کمی ورم می‌کنند و بلندتر می‌شود. پس اطمینان پیدا کنید که بین بزرگ‌ترین انگشت پا و قسمت جلویی کفش حدود یک سانتی متر فاصله داشته باشد. زمانی این اندازه‌گیری را انجام دهید که بند کفش را به درستی بسته‌اید و در حالت ایستاده هستید. می‌توانید از دوستان یا فروشنده خواهش کنید که این کار را انجام دهد. و همچنین انگشتان پای شما باید به راحتی به بالا و پایین حرکت کند.

میزان انعطاف پذیری کفش

کفش ورزشی باید به اندازه‌ی که پای شما خم می‌شود، انعطاف پذیر باشد. برای فهمیدن این موضوع باید قبل از اینکه کفش را بپوشید آن را امتحان کنید. برای امتحان آن باید از پاشنه کفش را در دست بگیرید و قسمت جلوی یا پنجه آن را روی زمین بفشارید. یادتان باشد کفش باید به همان اندازه‌ی که پای شما انعطاف پذیر است منعطف باشد و خم شود.

در هنگام خرید کفش اسپرت این اشتباهات انجام ندهید

خرید و اهمیت دادن فقط به ظاهر کفش

برخی از افراد شاید بیشتر از حد به ظاهر کفش اهمیت می‌دهند. اما کفش که ظاهر قشنگی دارد لزوماً نمی‌تواند یک کفش ورزشی مناسبی باشد.

انتخاب زمان نامناسب برای خرید کفش

اندازه پا در طول روز تغییر می‌کند برخی از افراد صبح پای خودشان را اندازه می‌گیرند. ولی طول پای شما از صبح تا غروب بزرگ‌تر می‌شود. پس بهتر است زمانی اندازه‌گیری کنید که پا در بزرگ‌ترین حالت خودش قرار دارد.

انتخاب اشتباهی سایز کفش!

باید بدانید که هر برند ورزشی نوع متفاوتی از سایز بندی دارد و همین طور قالب هر کفش در هر برندی متفاوت است.

منبع: yjc

استایل خوب
روزی متولد شدم و روزی خواهم مرد. ان شاء الله در این مدت کارهای بزرگ و موثر انجام بدم که دنیا تغییر کند. و جای بهتر برای زندگی کردن شود. ان شاءالله همه‌ی ما فردی موثر و تاثیر گذار در طول تاریخ شویم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 6 =

طراحی سایت ایده پردازش